KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12804171
nr 1280 4171
Giovanni Benedetto Castiglione
(1609-1664), Italien
Etsning, Porträtt. Signerad i tryck. Bladets mått: 12,5x9 cm
Giovanni Benedetto Castiglione, genuensisk målare och tecknare född 1609, Genua, Italien, död 1664, Mantua, Italien.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 7 oktober 2019
kl 19:28:20
5/10 16:56:08
Läs mer om Giovanni Benedetto Castiglione